KİTAPLAR

HER PERŞEMBE SAAT 4'TE

image263

Ocak 2019'da raflarda.

4 uzun hikaye (novella).
4 kadın hikayesi... Dikkatli okuyucular, bu dört yaşamın kesişme noktalarını da farkedecekler.


 Yayınevi: İnkılap, 176 sayfa Kapak resmi: Bedri Baykam Önsöz: İclal Aydın Arka kapak görüşler: Meltem Cumbul, Aret Vartanyan, Tan Sağtürk, Özgür Mumcu, Pelin Batu, Tuluhan Tekelioğlu, Mert Fırat 

HAYAT GEZİNCE GÜZEL SAHİLDE

image264

İster dinginlik arayan bir gezgin olun, ister adrenalin tutkunu bir maceraperest, tatile çıkmadan önce çantanıza bir tane Hayat Gezince Güzel - Sahilde atın.  Yıllardır CNN Türk'te Sahil Günlüğü ve Hayat Gezince Güzel programlarını hazırlayıp sunan Fatih Türkmenoğlu, bu kez Marmara, Ege ve Akdeniz sahillerini gezip görmek isteyenlere rehberlik ediyor.  "'nasıl gidilir', 'nerede kalınır', 'ne yapılır', 'ne yenir' ve 'ne alınır' püf noktalarıyla anlatıyor." Anatole France 


TIKLAYIN

TÜRKİYE'DE GÖRÜLMESİ GEREKEN 101 YER

image265

İkisi de farklı yarışmalarda 2006 ve 2007 yıllarında en iyi turizm yazarı seçilen Tonguç ve Türkmenoğlu’nun kitabında, Edirne’den Kars’a 101 destinasyon, her türlü bilgi ve ayrıntıyla yer alıyor. Bu anlamda güncel ve yararlı bir rehber olan kitapta, çoğu Tonguç’un arşivinden, bin civarında fotoğraf var. 

101 MUST SEE PLACES IN TURKEY

image266

From ancient cities to beaches, natural wonders to boat and trekking routes, mythology to Turkey's ancient cultural fabric, lodging and shopping possibilities to regional cuisine, this guide to Turkey's touristic hot spots has it all. The authors have carefully chosen 101 destinations, which are accompanied by over 1000 photographs. This is the English translation of a guidebook whose original Turkish edition has been highly popular. 

AMERİKAN RÜYASI TABİRLERİ

image267

"Üç kuruş fazla olsun, kırmızı olsun"la edebiyat dünyasına giriş yapan gazeteci Fatih Türkmenoğlu, bu kez ABD'de geçirdiği 15 ayla okuyucuların karşısına çıkıyor. Aldığı bir bursla, 35 yaşında tekrar öğrenciliği yaşayan Türkmenoğlu, Amerikan Rüyasını yorumluyor. Birbirine bağlı hikayelerle; okuyucuları Amerika'ya, Amerikan hakkında doğru varsayılan efsanelere, zaman zaman da Türkiye'ye ve kendilerine götürüyor. 


TIKLAYIN


ÜÇ KURUŞ FAZLA OLSUN, KIRMIZI OLSUN

image268

Okurken, Sri Lanka'ya ölmeye giden İngiliz kadınla yolculuk edip, Kenya'nın cadı doktorlarında büyü bozuracaksınız. Geçmiş zaman rady programlarında turlayıp, Amerika'yı boydan boya trenle geçeceksiniz. 7 yıldızlı otelde, bütçenizi denkleştiremeyip, marketten alıp gizlice odaya soktuğunuz peynir-ekmekle karnınızı doyuracaksınız. Kısaca, yaşama dair çok şey bulacaksınız. Yazarın yıllarca yaptığı televizyon programının adı gibi, "sesli ve renkli" bir kitap bu. Çok şaşıracak, çok gülecek, çok duygulanacaksınız.


TIKLAYIN